Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Wielka czwórka – podstawowe narzędzia w ogrodzie

Każda działka wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Sporej ilości z nich nie da się jednak wykonać bez użycia odpowiednich akcesoriów.

W podstawowe narzędzia w ogrodzie powinien zaopatrzyć się posiadacz nawet najskromniejszego ogrodu. Poznajcie wielką czwórkę. Właściwie każda działka to nic innego jak kawałek ziemi.

Cokolwiek chciałoby się na niej zasadzić, zasiać czy zaaranżować, należy ją ruszyć.

Czym to najlepiej zrobić?

Odpowiedź jest prosta – szpadlem! Bez niego w ogrodzie nie da się właściwie nic zrobić. Próżno bowiem przekopywać rabatki, wykopywać doły do sadzenia roślin i usypywać góry ziemi pod skalniaki gołymi rękoma.

W pielęgnacji ziemi ogrodowej przydaje się również drugie istotne narzędzie, a mianowicie grabie. Używa się ich między innymi do wyrównywania, spulchniania i rozdrabniania gleby, ale również do oczyszczania trawników z liści. Nie da się ich zastąpić drugim tak samo uniwersalnym narzędziem.

Nie wolno zapominać o tym, że wspomniany trawnik również wymaga pielęgnacji, której szczególnie istotnym elementem jest koszenie. Tu przydają się maszyny ogrodniczekosy elektryczne, podkaszarki i kosiarki są znacznie wygodniejsze od tradycyjnych kos ręcznych. Poza ziemią i trawnikiem w ogrodach pojawiają się rozmaite drzewa i krzewy.

Wiele z nich należy regularnie podcinać. Najwygodniej jest to robić dobrym ogrodowym sekatorem, który pozwoli na pielęgnację większości posiadanych na działce roślin.

Zainwestuj w wielką czwórkę podstawowych narzędzi ogrodniczych , czyli szpadel, grabie, kosiarkę/podkaszarkę i sekator. Dzięki nim praca w ogrodzie stanie się łatwa i przyjemna.