Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Ogrodnictwo kiedyś i dziś

Ogrodnictwo, nawet praktykowane na poziomie amatorskim, to praca wymagająca sporego zaangażowania i wysiłku.

Wszelkie czynności związane z utrzymaniem zieleni mogą jednak stać się znacznie łatwiejsze za sprawą nowoczesnej techniki.

Dzisiejsze maszyny ogrodnicze znacznie ułatwiają większość czynności wykonywanych w przydomowych ogródkach.

Dawniej prace ogrodowy były znacznie trudniejsze.

OGRODNICTWO KIEDYŚ…

W czasach, gdy maszyny ogrodnicze były zasilane wyłącznie siłą mięśni osoby, która je obsługiwała, nawet najprostsze prace wymagały zaangażowania znacznej ilości czasu.

Kiedyś kosiarki do trawy nie posiadały napędu spalinowego ani elektrycznego, a ruch ostrzy inicjowany był przez układ korbowy połączony z kółkami urządzenia. Zwykle oznaczało to, że jedna „rundka” po trawniku nie wystarczała do jego dokładnego przystrzyżenia.

Podobnie wyglądało przycinanie żywopłotów, które wymagało użycia ręcznych nożyc.

… I OGRODNICTWO DZIŚ

Dziś ogrodnicy mają do pomocy cały szereg maszyn, które znacząco ułatwiają i przyspieszają ich pracę. Odśnieżarka, agregat prądotwórczy, kosa, motopompa, kosiarka, dmuchawa ogrodowa – to ledwie kilka przykładów urządzeń, które znajdują praktyczne zastosowanie w każdym ogrodzie.

Wykorzystanie zasilania elektrycznego i spalinowego sprawiło, że wszelkie prace wymagają znacznie mniej czasu, a ich efekty są o wiele bardziej dokładne.

Dziś trudno jest wyobrazić sobie składzik z narzędziami ogrodowymi, w którym nie stoi kosiarka do trawy, kosa spalinowa, elektryczne nożyce czy odśnieżarka.

Nadal uważasz, że utrzymanie ogrodu wymaga od Ciebie dużego wysiłku? Przemyśl to jeszcze raz.