Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Ogród i jego aranżacja

Ogród to nie tylko zieleń – to również cała gama produktów pozwalających urządzić go w sposób praktyczny i estetyczny.

Odpowiednie zaprojektowanie pozwoli na aranżację na przykład dróg, podjazdów czy tarasów.

Pomogą nam w tym na przykład ażurowe płyty betonowe, których zaleta jest przepuszczalność, dzięki czemu ziemia nie ma ograniczonej dostawy wody.

Różnorodność ofertowa sprawia możliwość ciekawych rozwiązań i wzornictwa. A ich walorem jest to, że są przyjazne naturze.

Nawierzchnia ułożona z płyt ażurowych jest biologicznie czynna, czyli pozwala na szybkie wsiąkanie wody deszczowej. Zaletą jest też  naturalne nawadnianie terenu i filtracja gruntu przez wodę.

Takie płyty są też doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy uniknąć całkowitego pokrycia dużych powierzchni. Świetnie nadaje się zatem do użycia na podjazdy, czy ścieżki w ogrodzie nadając mu estetyczny wygląd i doskonale komponuje się z otaczającą zielenią.

W takich miejscach nie będzie użyteczna kosiarka, lecz wypełniając płyty ażurowe trawą przydadzą się proste narzędzia ogrodnicze.  Można też je wypełnić grysem lub drobnymi kamieniami.

Nowością na rynku jest pojawienie się ekologicznych nawierzchni, to kostka łącząca w sobie właściwości tradycyjnych kostek z nowoczesnymi ekologicznymi technologiami.
Struktura drobnych ziarenek nadaje ciekawy charakter terenowi na którym została położona, a dzięki budowie zapewnia doskonałe odprowadzenia wody do gruntu.

Szeroki wybór materiałów służących do zaaranżowania ogrodu pozwoli na stworzenie nie tylko dekoracyjnych elementów,  sprawi też wrażenie elegancji i estetyki, ale przede wszystkim pozwoli o dbałość i czystość wokół. Nawierzchnie takie to także odpowiednie nawodnienie terenu.

Warto także przy planowaniu ogrodu pomyśleć nad energią ekologiczną czyni na przykład fotowoltaiką.