Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Narzędzia potrzebne w ogrodzie

Dbałość o ogród wymaga nie tylko siły, ale i czasu.

Ogród to nie tylko trawnik, są ogrody kwiatowe, z ziołami, warzywami, a także z krzewami i drzewkami. Jednak jakie by one nie były potrzebne są narzędzia, które pomogą jego właścicielowi we właściwym pielęgnowaniu swojego ogrodu.

Coraz więcej narzędzi również przechodzi metamorfozy techniczne, a wszystko po to, by służyły dłużej, a przede wszystkim ułatwiały prace.

W małych ogródkach bardzo przydatne mogą okazać się zestawy narzędzi i maszyn. Zestaw taki to jeden trzonek z możliwością wymiany końcówek, w zależności od wykonywanych czynności.
Urządzenie zawiera: uniwersalną łopatkę, motyczko – grabki, łopatkę wąską, widełki i pazurki. Wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości sprawia, że są łatwe zarówno w przechowywaniu, jak i w utrzymaniu czystości.

Jeśli jesteśmy posiadaczami większego i bardziej zróżnicowanego ogrodu, bardziej przydatne okażą się  narzędzia o większej mocy i wytrzymałości. Sekator, piła, kosiarka czy inne narzędzia wykonane są ze stali nierdzewnej wielokrotnie hartowanej, aby były łatwe w konserwacji i wytrzymałe.

Właściciele ogrodów posiadających zróżnicowana architekturę roślinną powinni zaopatrzyć się w takie urządzenie jak opryskiwacze. Przeznaczone są głównie do dostarczania nawozów dolistnych, a także substancji zapewniających ochronę roślin przed chwastami, szkodnikami i chorobami. Pomaga on zarówno w pracach pielęgnacyjnych, jak i ochronnych.

Każdy skrawek zieleni jest inaczej zaprojektowany i każdy wymaga innych sposobów pielęgnacyjnych i narzędzi. Jeśli już mamy zagospodarowany według naszego pomysłu ogród dobór narzędzi nie powinien sprawiać żadnych problemów.