Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Narzędzia w ogrodzie – nożyce

Narzędzia do cięcia to podstawowe wyposażenie dla ogrodników, dbających o estetyczne oblicze swojego ogrodu i zdrowy wygląd roślin.

Są one coraz bardziej innowacyjne, wydajne i skuteczne. A po ich pracy ogród będzie wyglądał na zadbany i czysty.

A dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przewiduje się ich dynamiczną sprzedaż.

Klienci chętnie wykorzystują na przykład nożyce do cięcia nie tylko żywopłotów ale i innych roślin.

Bardzo popularne w ostatnich latach stało się nadawanie roślinom  fajnych geometrycznych kształtów, stąd coraz większy popyt na te narzędzia. A oczekiwania kupujących dotyczą głównie wagi i funkcjonalności tych urządzeń. Spełniać one powinny przede wszystkim główny warunek, jakim jest zmniejszenie wysiłku fizycznego i zmęczenia podczas pracy.

Niebagatelną sprawą jest też dobra ich jakość, wytrzymałość, funkcjonalność i możliwość wykonywania nimi różnych prac w ogrodzie.

Szczególnym uznaniem cieszą się nożyce akumulatorowe do żywopłotów. Najnowszym rozwiązaniem są nożyce wyposażone w tak zwany wielouchwyt i posiadające unikalną powlokę noży tnących.

Pośród szerokiej gamy nożyc możemy spotkać na przykład nożyce ręczne kute, szpalerowe, teleskopowe czy posiadające system powrotny. Wszystkie one wykonane są z wysokogatunkowej stali odpowiednio hartowanej czy aluminium, posiadają też specjalne przekładnie zębate zwiększające moc cięcia, możliwość zwiększania długości ramion tnących. A użycie do wykończenia aluminium i gum sprawia, że są ergonomiczne, nie ślizgają się i umożliwiają bezpieczne wykonanie prac.

Kosiarka wykona pracę, lecz aby wyczyścić miejsca nie dostępne dla niej możemy użyć właśnie odpowiednich nożyc.