Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Maszyny do ogrodu, czyli co jest potrzebne?

Pomimo tego, że wielu z nas marzy o własnym domu z ogrodem i bardzo często realizuje te plany porzucając niewielkie mieszkanie w centrum miasta na rzecz wolnostojącego domu, o rzadko kiedy w praktyce skupiamy się na ogrodzie. W większości przypadków decydujemy się na zwykły trawnik, który nie jest wcale prosty w utrzymaniu! Jakie maszyny do ogrodu powinniśmy mieć na wyposażeniu, aby móc bez przeszkód i bez specjalnego zmęczenia systematycznie pielęgnować nasz trawnik i ogród?

Ziemia musi być spulchniona

Podstawą do wysiania trawnika jest dobrze przygotowana ziemia – powinniśmy w tym celu zastosować glebogryzarkę, która jest urządzeniem mechanicznie wzruszającym i spulchniającym ubitą ziemię, z jaką mamy do czynienia z reguły zaraz po budowie. W ten sposób nasiona trawnika mają lepsze warunki do przyjęcia się i wzrostu. Można to co prawda wykonać przy pomocy zwykłych wideł, jednak w przypadku trawnika o wielkości 10 arów byłoby to bardzo czasochłonne!

Utrzymanie trawnika

Posadzenie trawnika wymaga następnie regularnego kontrolowania wysokości trawy i przycinania jej w razie potrzeby – służy do tego oczywiście kosiarka, która może być zarówno kosiarka elektryczną w tym przypadku przydatny może się okazać agregat prądotwórczy, jak i kosiarką spalinową. W większości przypadków zupełnie wystarczająca będzie jednak kosiarka elektryczna, która jest nie tylko tańsza w zakupie, ale i bardziej bezawaryjna.

Podsumowując, te dwie maszyny ogrodnicze powinny się bezwzględnie znaleźć na naszym domowym wyposażeniu jeżeli chcemy mieć piękny i estetyczny ogród. Dobrze spulchniona ziemia przed wysianiem trawnika jest gwarantem szybkiego przyjęcia się trawnika na całej powierzchni, a kosiarka utrzymania jego prawidłowej wysokości.