Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Kosiarki automatyczne

Aby dobrze dbać o ogród należy zaopatrzyć się odpowiednie narzędzia i środki które będą pomocne w pracach.

Coraz większa dbałość o ekologię sprawia, że i w dziedzinie prac nad nowymi technologiami urządzenia ogrodnicze również przechodzą metamorfozy.

A wszystko to po to by prace ogrodnicze były przyjemniejsze, lżejsze i zabierały jak najmniej czasu.

Nowością  na rynku narzędzi ogrodniczych stały się automatyczne kosiarki automatyczna, to prawdziwy hit wśród kosiarek.
Zasilane akumulatorem same potrafią wrócić do bazy ładującej i naładować się. Są też modele posiadające baterie słoneczne, ładują ogniwa podczas dnia by potem móc dłużej pracować między doładowaniami.

Te roboty koszące mają zamontowane wentylator pomiędzy nożami, pozwala to podnieść źdźbła trawy, dla lepszego efektu koszenia. Pozostawiona rozdrobniona ścięta trawa może być doskonałym nawozem naturalnym dla trawnika.

Automatyczne kosiarki pracują w wyznaczonym przez specjalny przewód terenie,  zainstalowane czujniki nie pozwalają na zmianę obszaru koszenia.

Roboty są samojezdne, nie wytwarzają spalin i pracują bardzo cicho, wszystkie te cechy są pro ekologiczne i ważne dla Ogrodowiczów. Mogą pracować w nocy i sprawią, że trawnik będzie zawsze odpowiedniej długości.

Jej konstrukcja pozwala na pracę na równych powierzchniach jak i na pofałdowanych, a napotkane przeszkody ominąć, czujniki wychwytują przeszkodę automat wycofuje się i skręca w innym kierunku. Omija nie tylko te stałe przeszkody ale również domowników czy zwierzęta znajdujące się w obszarze jej pracy.

Stają się coraz bardziej popularnym narzędziem jedyną przeszkodą do większego zainteresowania klientów jest ich jeszcze wysoka cena.

Jeżeli chodzi o najnowszą technikę w naszych ogrodach warto także zapoznać się z tematem energii słonecznej czyli szeroko rozumianą fotowoltaiką.