Informacje i ciekawostki na temat pielęgnacji ogrodów

Ciekawa kosiarka do ogrodu

Wiadomo nie od dziś, że producenci narzędzi ogrodniczych prześcigają się we wprowadzaniu najnowszych technologii.

Dotyczy to zarówno drobnego sprzętu potrzebnego do prawidłowej pielęgnacji, ale szczególnie wiele nowości możemy spotkać w większych urządzeniach.

Na pewno nowością są kosiarki osiągające maksymalną prędkość w ciągu czterech sekund i dochodzącą do stu osiemdziesięciu sześciu kilometrów na godzinę.

Taka kosiarka zbudowana została na bazie tradycyjnego urządzenia z jedną różnicą, wbudowano w nią silnik z motocykla. Zaś niektóre elementy  produkowane są z włókna szklanego aby zmniejszyć jej ciężar.

Taka kosiarka nie będzie oczywiście z maksymalną prędkością wykonywać swojego zadania, w związku z czym, ustawiono ją tak, aby dokonywała koszenia przy prędkości maksymalnej do dwudziestu pięciu kilometrów.

Wiadomo, że taki sprzęt należy dobierać w zależności od powierzchni jaką mamy, nie każdy ogród wymaga najwyższej klasy sprzętu. Do dużych powierzchni przydatne są większe i profesjonalne urządzenia, ale pod jednym warunkiem, że porośnięte są tylko trawą, a powierzchnia jest bez wyrw lub dziur.

Kiedy ogród trochę zarósł lub został zaniedbany a trawa jest za wysoka w takich przypadkach najlepiej najpierw użyć podkaszarki. Skróciły wysokość trawy, a wtedy kosiarka wykona  prawidłowo swoje zadanie, nie ulegając uszkodzeniu.
Narzędzia takie jak podkaszarki przydają się również do pracy w miejscach gdzie nie możemy podjechać kosiarką, jak na przykład wokół krzewów, drzew czy ogrodzenia.

Wybierając narzędzia do naszego ogrodu powinniśmy pamiętać, że dobry profesjonalny sprzęt i odpowiednie jego użytkowanie oraz konserwacja, pozwoli nam na jego dłuższe użytkowanie. A trawnik wokół będzie ładny i dobrze pielęgnowany.